Kolejne starty naszych zawodników

Kolejne starty naszych zawodników

Udanym startem w Memoriale Ottona Weilanda, oraz w Regatach Konstytucyjnych rozgrywanych na jeziorze Charzykowskim, załogi żeglujące w klasie 420  Szymon Gostomczyk, Krzysztof Kulesza, oraz Aleksandra Kulesza i Sebastian Lewiński potwierdzili że w rywalizacji w lokalnych zawodach wiądom niekwestionowany prym, plasując się na pierwszym i drugim stopniu podium w obydwóch regatach. Nie ustępuje im trzecia załoga yacht klubu Martyna Staszewska i Marcelina Kotwica, które regaty Konstytucyjne zakończyły na miejscu 4.

Tak dobre wyniki to efekt ciężkiej pracy pod okiem trenera Łukasza Osowskiego, który od dwóch lat opiekuje się tymi zawodnikami. Kolejne starty na pewno nie będą już takie łatwe. Zawodnicy wystartują w Pucharze PZŻ, w jednych z najważniejszych krajowych regat. Na starcie stawi się cała czołówka zawodników tej klasy a dodatkową trudnością dla naszych zawodników będzie na pewno mała ilość startów oraz opływanie na akwenach morskich. Mimo to trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych miejsc.

Nie próżnowali też zawodnicy startujący w klasie Optimist. Zawodniczki Agnieszka Kulesza oraz Kinga Staszewska wystartowały w Memoriale Ottona Weilanda. W regatach tych uczestniczyło w grupie A 54 żeglarzy a w grupie B (zawodnicy do 13lat) aż 182 zawodników. Niestety obydwie zawodniczki w swoich grupach zajęły odległe miejsca, choć niektóre biegi mogą uznać za udane. Następne zawody dla tej grupy odbędą się w dniach 31.05 – 01.06 w Czersku.

Przypominamy że klub nadal prowadzi nabór do szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki tego pięknego sportu.