Następne regaty za nami

Następne regaty za nami

Za nami Puchar PZŻ w kl. 420 oraz start w Pucharze Burmistrza Czerska gdzie tradycyjnie startowały Optimisty.

Do rywalizacji w Pucharze PZŻ w Pucku stanęły załogi klas 29er, 420, Cadet, Europa, Laser Radial, L`equipe, OK-Ding, RS-X, Techno293. W sumie na akwenie Zatoki Puckiej startowało 620 żeglarzy.

W klasie 420 na linii startu stanęła flotylla  32 załóg z 12 klubów. Pogoda sprzyjała rywalizacji i w ciągu trzech dni udało się przeprowadzić 8 startów. Nasze dwie załogi start w regatach traktowały jako naukę i zbieranie doświadczeń. Po mimo tego należy się pochwała dla załogi Szymona Gostomczyka żeglującego wraz z Krzysztofem Kuleszą, którzy pojedyncze biegi kończyli na miejscu 20 , 21. Analizując poszczególne biegi było widać postęp i coraz wyższe lokaty, niestety przegrany protest i falstart na czarnej fladze spowodowały że w całości regat zajęli lokatę 26. Druga załoga Aleksandra Kulesza i Sebastian Lewiński żeglował dość równo, w okolicach 25 lokaty a w całych regatach zajęła 27 miejsce. Widać że brak jest naszym zawodnikom startów w dużych imprezach i opływania na akwenach morskich a to wiążę się oczywiście z możliwościami finansowymi klubu.

W Pucharze Burmistrza Czerska który był rozgrywany po raz szesnasty wystartowało trzech naszych zawodników. Cała trójka rywalizowała w klasie Optimist regatowy, najliczniej obsadzonej. Najbliższa stanięcia na podium była Agnieszka Kulesza, która zajęła 4 lokatę, Kinga Staszewska była 9 a Piotr Berendt był 19 W wyścigu WiP-ów pierwsze miejsce zajął nasz trener kl. Optimist Dawid Rojek. Tym razem akwen jeziora w Ostrowitem okazał się bardzo wymagający, częste zmiany kierunku wiatru, jego siły wymagały zmożonej koncentracji i doskonałego wyczucia wiatru.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych startach.