Regaty o Puchar Starosty Człuchowskiego i Błękitna Wstęga jez. Rychnowskiego 2023 – Podsumowanie

Regaty o Puchar Starosty Człuchowskiego i Błękitna Wstęga jez. Rychnowskiego 2023 – Podsumowanie

Ostatnim akordem tegorocznego sezonu żeglarskiego były regaty żeglarskie o Puchar Starosty Człuchowskiego oraz o Błękitną Wstęga J. Rychnowskiego.

Do rywalizacji stanęli najmłodsi zawodnicy w klasie Optimist, starsi mieli okazję powalczyć na łodziach klasy Omega, Mariner, oraz w klasyfikacji Łodzi Kabinowych.

Sprzyjający wiatr pozwolił rozegrać wszystkie 5 zaplanowanych przez sędziego na ten dzień biegów. Zawodnicy, trenerzy i opiekunowie po zakończeniu rywalizacji na wodzie zostali ugoszczeni przez organizatorów grochówką oraz pyszną drożdżówką.

Po podliczeniu wyników i wyłonieniu zwycięzców regat w poszczególnych kategoriach nastąpiło wręczenie pucharów. Najlepsi zawodnicy w rywalizacji o Puchar Starosty Człuchowskiego otrzymali puchary i nagrody rzeczowe a  tradycyjne błękitne szarfy symbolizujące Błękitną Wstęgę J. Rychnowskiego oraz puchary otrzymali zwycięzcy, którzy w ostatnim wyścigu regat przypłynęli w swojej klasie jachtów pierwsi.

Wyniki regat:

Gratulujemy wszystkim uczestnikom regat, dziękujemy trenerom, rodzicom i opiekunom za poświęcony czas i przybycie do naszego klubu. Mamy nadzieję że spotkamy się na następnych regatach organizowanych przez Yacht Klub Człuchów. Do zobaczenia na wodzie.